پنج شنبه ٣١ خرداد
دفتر فروش:دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،بن بست کودکیار،بلوار دانشجو ،اوین. تلفن تماس: 22180081- پاسخگویی 8 صبح تا 3 بعد از ظهر. ارسال با پست معمولی تا سقف 5 کتاب به صورت رایگان.

آمار بازدید
 کل بازدید : 249022
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2

نمایشگاه بین المللی کتاب

پیوند های مفید
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
GoogleScholar
اهل قلم
خانه کتاب
فروشگاه رشد
فروشگاه اینترنتی دانژه

اخبار > ابزارهاي ملّي ارزيابي سلامت در حوادث و بلايا
 


  چاپ        ارسال به دوست

ابزارهاي ملّي ارزيابي سلامت در حوادث و بلايا

مؤلف: دكتر حميدرضا خانكه و همكاران

سال چاپ : 1395

قیمت:200000 ریال

اگرچه در اكثر برنامه‌ريزي‌ها بر نيازهاي فوري شامل امداد، نجات و كمك‌هاي اوليه تأكيد شده است، بايد توجه نمود كه آمادگي حوزۀ سلامت به‌منظور ارائه و تأمين خدمات حفظ كننده حيات بستگي به برنامه‌ريزي و كسب آمادگي در مقابل اين حوادث دارد. بر اساس مطالعات انجام شده و تجربيات داخلي و بين‌المللي به ‌منظور تأمين آمادگي‌هاي لازم، بررسي خطر وقوع حوادث و پيش بيني سناريو‌هاي محتمل ضروري بوده، لازم است كشورهاي مختلف بر اساس اصول علمي و با استفاده از ابزارهاي روا و پايا كه با توجه به شرايط جغرافيايي، فرهنگي و اجتماعي توليد شده است به بررسي منظم و دقيق مخاطرات موجود با توجه به آسيب‌پذيري و ظرفيت‌هاي موجود پرداخته و مشكلات احتمالي ناشي از وقوع بلايا را با استفاده از توليد سناريو‌هاي پايه ملي پيش بيني كنند.

در اين مجموعه تعدادي از ابزارهاي ضروري به‌منظور برآورد خطر و برنامه‌ريزي مؤثر حوزۀ سلامت ارائه شده است. كلّيه ابزارها به‌طور آزمايشي مورد استفاده قرار گرفته و مسير اعتباريابي و استانداردسازي را با تشكيل جلسات متعدد نخبگان و صاحبان فرايند طي كرده و در حال حاضر مورد تأييد متخصصين اين حوزه و مديران حوزۀ سلامت است.


١٢:٤٤ - چهارشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٨٨٨٧    /    تعداد نمایش : ١٦٨خروج
صفحه اصلي 
دانشگاه علوم بهزیستی..معاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درماننقشه سایت دانشگاهتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی