پنج شنبه ٣١ خرداد
دفتر فروش:دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،بن بست کودکیار،بلوار دانشجو ،اوین. تلفن تماس: 22180081- پاسخگویی 8 صبح تا 3 بعد از ظهر. ارسال با پست معمولی تا سقف 5 کتاب به صورت رایگان.

آمار بازدید
 کل بازدید : 249017
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4

نمایشگاه بین المللی کتاب

پیوند های مفید
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
GoogleScholar
اهل قلم
خانه کتاب
فروشگاه رشد
فروشگاه اینترنتی دانژه

اخبار > ژنتیک سالمندی
 


  چاپ        ارسال به دوست

ژنتیک سالمندی

مولفان: تارا اختر خاوری، دکتر حسین نجم آبادی، دکتر کیمیا کهریزی

سال چاپ : 1394

قیمت:100000 ریال

طبق آمارهای موجود، هم اکنون 7/5 درصد از جمعیت ایران سالمند بوده و پیش بینی می شود که تا سال 1400 تعداد سالمندان به ده میلیون برسد و از سوی دیگر تحقیقات نشان داده است که بیماری هایی که افزایش سن برای ابتلا به آن ها به عنوان فاکتور ریسک محسوب می شود (مانند بیماری های نورودژنراتیو، انواع سرطان، افزایش فشار خون، آرتریت و...) در بین این  دسته از جمعیت بیشترین میزان شیوع را دارند.

این آمارها نشان گر بار مالی عظیمی است که پدیده ی سالمندی بر دوش شبکه بهداشتی درمانی کشور گذاشته است و از طرفی، اهمیت مطالعه ی پدیده ی سالمندی و سرمایه گذاری در زمینه ی پیشگیری از بروز اینگونه بیماری ها را نشان می دهد.

در این کتاب به جنبه ی مولکولی و ژنتیکی پدیده ی پیری پرداخته شده است زیرا امکان انجام مداخلات ژنتیکی پیشگیرانه جز با شناخت هر چه بیشتر و بهتر پایه ی ژنتیکی سالمندی امکان پذیر نبوده و در نتیجه این نخستین بار در ایران است که کتابی به معرفی جنبه های گوناگون ژنتیک سالمندی می پردازد و مکانیسم های مولکولی این پدیده را در بر می دارد

 


١١:٥٣ - سه شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٨٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٧خروج
صفحه اصلي 
دانشگاه علوم بهزیستی..معاونت آموزشیمعاونت پژوهشیمعاونت درماننقشه سایت دانشگاهتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی